wesele leszno strona startowa firmy weselne promocje porady
portal weselny terminarz koszty trendy forum

 

 

Makijaż ślubny
Wybierasz się do kosmetyczki? Poczytaj od czego zacząć i jak wyglądają przygotowania. Bądź najpiękniejszą Panną Młodą!

 

Makijaż + fryzura tworzą nową osobę!

Budżet przeznaczony na wizażystkę to zaledwie ułamkowa część całkowitych kosztów wesela a przecież to właśnie makijaż zostaje utrwalony na filmie i zdjęciach ślubnych. Warto zgłosić się do kosmetyczki odrobinę wcześniej by nie zabrakło czasu na przygotowania i dobór odpowiedniego make up. Będzie też zapas czasu na ewentualną zmianę zdania co do wybranego makijażu. Jak to mówią "kobieta zmienną jest" :)

Dobra wizażystka będzie chciała poznać Cię jak najlepiej by Twój makijaż był integralną częścią całej stylizacji. Makijaż plus fryzura tworzą nową osobę. Kosmetyczka wykona tyle propozycji ile będzie potrzebne.

Makijaż próbny - wykonać czy nie?
Makijaż próbny wykonuje się przede wszystkim w celu przetestowania jakości kosmetyków na własnej skórze.  W ten sposób sprawdzisz również jego trwałość i odporność na rozwarstwienia.

Na początek umów się na makijaż próbny  u wybranej kosmetyczki i omów plan działania. Podczas spotkania przy makijażu próbnym należy ustalić:
- Czy w dniu ślubu będą robione zdjęcia?
- Czy skóra jest czysta? Jeżeli nie to należy zapisać się na oczyszczanie twarzy. Nie może być ono wykonane później niż miesiąc przed ślubem.
- Jaki jest styl sukni i styl makijażu, który Cię interesuje - możesz zabrać zdjęcie już wybranej sukni.
- Styl fryzury - musi pasować do stylu makijażu.
- Kolor kwiatów bukietu ślubnego - musi współgrać z ustami.

Im więcej informacji przekażesz tym bardziej trafiony będzie Twój make up. Wykonując makijaż próbny wizażystka będzie zapisywać każdy użyty kosmetyk i kolor, wprowadzi ewentualne korekty i uwagi do makijażu.
Pamiętaj - jeżeli makijaż próbny nie spełnia Twoich oczekiwań, nie możesz dać się zbyć deklaracjami, że ten właściwy wyjdzie lepiej itp. Poprawki najlepiej jest nanieść od razu by mieć pewność, że rezultat jest taki jakiego oczekiwaliśmy.

Dobrze wykonany makijaż podkreśli urodę Panny Młodej. Będzie on: kobiecy, delikatny, naturalny, ale przede wszystkim zdecydowany. Musi też być trwały i dobrze wyglądać przez co najmniej 12 godzin.

Po powrocie do domu dobrze jest też poprosić kogoś by wykonał nam kilka zdjęć przy różnym świetle (przy oświetleniu dziennym, sztucznym oraz w półcieniu). Pozwoli to ocenić czy makijaż jest odpowiednio dobrany do typu urody. Dzięki takiej próbie generalnej unikniesz wpadki na weselnych zdjęciach. Dokumentacja posłuży również przy wykonywaniu makijażu właściwego w razie gdyby zawiodła pamięć.

Makijaż właściwy - co po kolei
1. Przygotowanie twarzy (oczyszczanie, demakijaż itd.).
2. Nałożenie podkładu identycznego z kolorem skóry.
3. Niewielkie korekty (np. maskowanie blizny, przebarwień).
4. Delikatne aplikowanie pudru.
5. Malowanie oczu: delikatne, lekkie kolory, dopasowane do budowy oka i typu urody.
6. Konturówka i pomadka - w kolorze bukietu ślubnego.
7. Naniesienie różu odpowiednio do kształtu twarzy i dopasowanego do pomadki.
8. Utwardzenie makijażu .

Jeżeli w dniu ślubu będą wykonywane zdjęcia studyjne to makijaż musi podlegać kanonom fotograficznym. Jeżeli nie będzie zdjęć to wykonujemy makijaż delikatny i świetlisty.


Zobacz ogłoszenia profesjonalnych kosmetyczek z Leszna i okolic w naszej bazie firm.<<  Powrót do trendów

 
   
pizzeria        obiady        catering
 

Wesele-Leszno © 2013    

Strona główna     O nas     Reklama     Kontakt

 
 
facebook